English
ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت فناوریانجمن مدیریت فناوری ایران با توجه به رسالت خود مبنی بر توسعه و ترویج مفاهیم، رویکردها و تجارب مدیریت و سیاست گذاری فناوری و نوآوری در سطح کشور و ارتقاء تعاملات و همکاری های بین المللی در این عرصه، در نظر دارد در راستای برگزاری کنفرانس بین المللی مدیریت فناوری میزبان هیات بلند مرتبه ای متشکل از مدیران صنعتی و دانشگاهی کشور ایتالیا باشد. این هیات 15 نفره ایتالیایی از بخش های مختلفی همچون دانشگاه ها، مراکز علمی و تحقیقاتی، شورای تحقیقات ملی و شبکه انتقال فن آوری ایتالیا و همچنین از شرکت های نوپا و شرکت های زایشی برجسته ایتالیایی با هدف افزایش همکاری های علمی و فناوری ایران و ایتالیا در کنفرانس جاری حضور خواهند داشت. انجمن مدیریت فناوری همچنین در نظر دارد تا نشست های تخصصی دیگری را علاوه بر کنفرانس با حضور هیات برجسته ایتالیایی برگزار نماید.

 

 

    پروفسور اندریا پیکالوگا (مسئول هیات ایتالیایی)

سمت و موضوع فعالیت:  رئیس شبکه نتوال (شبکه دفاتر انتقال فناوری دانشگاهی ایتالیا)، استاد مدیریت نواوری در دانشگاه سانتانا ایتالیا، کمک سردبیر ژورنال بین­المللی مدیریت تحقیق و توسعه و ژورنال بین­المللی مدیریت خلاقیت و نوآوری.

تخصص:مدیریت فناوری و نوآوری، مدیریت تحقیق و توسعه، انتقال فناوری، سیاست­های کارآفرینی و نوآوری باز. ایشان همچنین با کمپانی­های متوسط و بزرگ صنعتی در حوزه­های گوناگونی مانند صنایع  تولیدی، خدماتی، نفت و گاز، صنعت ساخت و ساز و غیره همکاری نموده است.

 

 

پروفسور ریکاردو پیترا بیزا

 

سمت و موضوع فعالیت:  از بنیانگذارانشبکه دفاتر انتقال فناوری دانشگاهی ایتالیا و رئیس سابق شبکه نتوال، عضو شورای علمی و مدیر دپارتمان ICTشورای تحقیقات ملی ایتالیا،رئیس کمیته علمی پارک علمی Area Science Park،استاد تمام در دانشگاه پلی­تکنیک میلان،برنده جوایز متعدد به عنوان فردی که توانسته بیشترین فعالیت­های توسعه و ترویج کارآفرینی در دانشگاه­ها و موسسات تحقیقاتی دولتی ایتالیا را ایفا کند.

تخصص: انتقال فناوری، سیاست­های کارآفرینی، حقوق مالکیت فکری و ثبت اختراع در کاربرد­های مهندسی زیستی، بیومکانیک، مهندسی بافت و مهندسی ارتوپدی.

 

 

پروفسور جوزپه دامانته

 

سمت و موضوع فعالیت:رئیس دفتر انتقال فناوری دانشگاه علوم پزشکی اودینه ایتالیا، ایشان همچنین مسئولیت مدیریت، کنترل و ارتباط شرکت های زایشی و پارک های علمی و فناوری با دانشگاه علوم پزشکی اودینه ایتالیا را بر عهده دارد.

تخصص:ژنتیک پزشکی، فعالیت­های بالینی، زیست‌فناوری و بکارگیری فن­آوری­های نوآورانه در زیست­شناسی مولکولی و خواص سلولی و مولکولی سرطان.

 

 

دکتر سابرینا کوری یری

 

سمت و موضوع فعالیت:  مدیریت چندین شرکت خصوصی، عضو کمیته ارزیابی نتایج تحقیقات و انتقال فناوری(CVRTT)،مسئول پیشتیبانی، ایجاد و توسعه شرکت های نوآورانه، فناوری محور، زایشی و استارتاپ، عضو تیم پارک علمیVergata Science Parkبه منظور  پشتیبانی از فعالیت های انتقال فناوری و موسسات تحقیق و توسعهو همچنین عضو هیات مدیره شبکه نتوال.

تخصص: انتقال فناوری، مدیریت نوآوری، اعتبار سنجی ایده ها و ارزیابی پروژه­های کسب و کار و انجام پروژه هایی که با هدف انتقال نتایج تحقیقات به بازار است.

 

 

پروفسور دانیلو پرو

 

سمت و موضوع فعالیت: مسئول مرکز زیست‌فناوریBiotechnicum Bicocca، سردبیر مجلات مختلف زیست‌فناوری، عضو پانل زیست‌فناوریاتحادیه اروپا و ارزیاب مراکز مختلف تحقیقاتی اروپا، عضو هیئت اجرایی فدراسیون اروپایی زیست‌فناوریو عضو کمیته های مختلف مربوط به توسعه زیست‌فناوریصنعتی در ایتالیا و اعم فعالیت های ایشان در صنایعی مانند دارویی، شیمیایی، غذایی و زیست محیطی می­باشد.

تخصص:  تحقیق و توسعه در میکروبیولوژی کاربردی و زیست‌فناوری.

 

 

دکتر لوردانا پاستور

 

سمت و موضوع فعالیت: حقوق­دان و مشاور در حوزه های مالکیت فکری، به طور خاص در تمامی اشکال توافق نامه های انتقال فناوری در سطح ملی و بین­المللی، راه اندازی شرکت‌های زایشی یا استارتاپ ها، کمک به اساتید و محققان در طول روند صدور مجوز و پشتیبانی از انها در ارایه پروژه های  تحقیقاتی.

تخصص:مدیریت نوآوری، مالکیت فکری و انتقال فناوری به ­ویژه در صنعت پزشکی و داروسازی