English
چهارمین کنفرانس بین المللی و هشتمین کنفرانس ملی مدیریت فناوریرییس انجمن مدیریت فناوری ایران:

ایران به عنوان قطب فناوری در سطح منطقه و شمال آفریقا شناخته می شود

رییس انجمن مدیریت فناوری ایران با بیان این که در زمینه فناوری دستاوردهایی برای ارائه در سطح بین المللی داریم افزود:  ایران به عنوان قطب فناوری در سطح منطقه و شمال آفریقا شناخته می شود.

 

 

منوچهر منطقی روز دوشنبه مورخ 1393/09/10 در آیین افتتاحیه چهارمین کنفرانس بین المللی و هشتمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری با مروری بر روند برگزاری دوره های گذشته این کنفرانس اظهار داشت : از سه سال گذشته و پس از برگزاری چهار دوره در سطح ملی بر آن شدیم تا آن را در سطح بین المللی برگزار کنیم چرا که ظرفیت ملی برای ارایه در سطح بین المللی فراهم است.

وی با تاکید بر نقش مهم تجاری سازی فناوری و دانش در شرکت های کوچک ، متوسط ، بزرگ و بنگاه های دانش بنیان، افزود: این بنگاه ها در کسب درآمد ملی نقش مهمی دارند و ما باید این نقش را به درستی تبیین کنیم ، شعار چهارمین کنفرانس نیز بر همین مبنا یعنی نوآوری و تجاری سازی دانش و فناوری تعیین شده است.

رییس چهارمین کنفرانس بین المللی و هشتمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری با توضیح این که بنگاه های بزرگ با شرکت های کوچک کار می کنند و می توانند درآمدزا باشند اظهار داشت: بحث مدیریت نوآوری و فناوری در شبکه های بزرگ ، متوسط و وکوچک بسیار پیچیده و با اهمیت است.

دکتر منطقی به برگزاری هشت برنامه تخصصی در کیش و دو برنامه کارگاهی در تهران اشاره کرد و گفت : خروجی این پنل ها به طور یقین در اتخاذ تصمیمات درست در این حوزه توسط سیاستگذاران از اهمیت بالایی برخوردار است.

رییس انجمن مدیریت فناوری ایران هدف از برگزاری این کنفرانس و برگزاری پنل های تخصصی را تعامل و استفاده از تجارب متخصصان از یکدیگر در حوزه های مختلف فناوری عنوان کرد و گفت: تلاش داریم چالش های موجود در زمینه های مختلف را استخراج و به عنوان موضوعات پایان نامه ها به دانشگاه ها ارائه کنیم ضمن آنکه متخصصان از آخرین فناوری ها آگاه شده و فرهنگ گفتمان در بخش های تخصصی ایجاد شود.

وی با تاکید بر اینکه مسوولان و مدیران باید با فرهنگ مدیریت فناوری و نو آوری آشنا شوند افزود:  تدوین و انتشار تجارب حاصل در این زمینه را در برنامه خواهیم داشت.

دکتر منطقی پیشنهاد داد که در کنفرانس پنجم نیز توانمندسازی شرکت های بزرگ و نقش کلیدی آنها در ثروت ملی تاکید شود.

وی عمده محورهای این کنفرانس را بررسی نقش دیپلماسی فناوری در توسعه همکاری های علمی و فناورانه بین بنگاه ها و شبکه های علمی داخلی و خارجی ، ارزیابی نقش دیپلماسی فناوری در صادرات فناوری و محصولات فناورانه و معرفی ویژگی ها دیپلماسی فناوری در شرایط تحریم عنوان کرد.

 

تاریخ انتشار: 2015-01-03T09:30:13.153
دسترسی سریع:
Skip Navigation Links.

تاریخ های مهم:

آغاز فرایند ارسال اصل مقالات: 1393/02/15

مهلت ارسال اصل مقالات: 1393/05/15

تمدید مهلت ارسال اصل مقالات تا تاریخ: 1393/05/31

اعلام نتایج داوری: 1393/07/10

مهلت ثبت نام عادی در کنفرانس: 1393/07/30

 

 
 
اطلاعات کنفرانس:

 

رئیس کنفرانس: 

جناب آقای دکتر منوچهر منطقی

رئیس کمیته علمی:

جناب آقای دکتر محمدرضا آراستی

رئیس کمیته اجرایی:

جناب آقای روح اله قدیری

 

آدرس: خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی، خیابان سهیل، مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، طبقه دوم

تلفن:90- 88615889- 19- 88621518 - 09122974431

 
كليه حقوق اين وب سایت‌ برای انجمن مدیریت فناوری محفوظ است.
طراحی و اجرا: شرکت آداک